امروز : چهارشنبه 1397/3/30 - 2018 June 20
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 131573 زمان انتشار: 18 دی 1395 03:44:00

فاتحان جام جهانی از خاطرات فتح این جام می گویند

قهرمانان جام جهانی از خاطرات شان از بالا بردن جام طراحی شده توسط سیلویو گاتزانیگا صحبت کردند.
فاتحان جام جهانی از خاطرات فتح این جام می گویند

به گزارش فوتبال آنلاین،از سال 1974 کاپ جدیدی برای جام جهانی توسط سیلویو گاتزانیگا، مجسمه ساز ایتالیایی طراحی شد و کاپی که امروزه به عنوان کاپ جام جهانی می شناسیم، از آن زمان مورد استفاده قرار می گیرد. آلمان غربی اولین تیمی بود که این فاتح این جام شد. گاتزانیگا طراح این کاپ در ماه اکتبرر درگذشت و اکنون فاتحان این کاپ، در گفتگو با وب سایت گل از خاطرات شان از فتح این جام گفتند:

سپ مایر، قهرمان جام جهانی 1974 (آلمان غربی):

جام قبلی به نظر من زیباتر بود. جام فعلی تکراری است و همه یکی از آن دارند. فتح جام جهانی خاص است و مهم ترین چیز در یک دوره فوتبال هر بازیکن است. اما من یک فنجان قهوه را نیز به خوبی یک جام بالا می برم! جام جهانی یک مسئله نمادین است و مهم نیست که چه نوع جامی را بالا می برید.

ماریو کمپس، قهرمان جام جهانی 1978 (آرژانتین):

نمی توانم درباره چیزی که هرگز به آن دست نزده ام صحبت کنم! نمی دانم چگونه پاسخ دهم. پاسارلا و فیلول جام را بالای سر بردند و به من اجازه ندادند تا آن را بالای سر ببرم. تصور می کنم که کاپ جام جهانی، سنگین بوده باشد. سال ها بعد در 1998 در فرانسه من با یک کاپ جام جهانی عکس گرفتم اما کاملا مطمئن نیستم که آن جام اصل بوده باشد.

اوبالدو فیلول، قهرمان جام جهانی 1978 (آرژانتین):

گرفتن و بوسیدن کاپ جام جهانی تاثیر بزرگی روی من گذاشت. این همانند دریافت یک بوسه از مادرتان، همراه با عشق و شیرینی است. بالا بردن جام جهانی، همانند یک فلش بک به دوران کودکی من بود، همانند در آغوش گرفتن اعضای خانواده تان. آن واقعا یک احساس عاطفی و لحظه ای فراموش نشدنی بود. کاپ جام جهانی بسیار زیباست و طراح ایتالیایی کارش را به خوبی انجام داده است. آیا کاپ سنگین بود؟ در آن لحظه نمی شد این را حس کرد. ما دیوانه وار خوشحال بودیم و نمی خواستیم تا جام را پایین بیاوریم. این یک جشن خصوصی یا صلح آمیز نبود. خیلی از مردم در زمین بودند و ما می دانستیم که این موفقیت در آن زمان چه معنایی دارد. سزار منوتی پیش از بازی به ما گفته بود تا بیش از توان تان تلاش کنید تا تاریخ ساز شوید.

دینو زوف، قهرمان جام جهانی 1982 (ایتالیا):

فتح این جام واقعا هیجان انگیز بود و باید اقرار کنم که انزو بیرتزوت کاری شگفت انگیز انجام داد و توانست با شرایطی دشوار کنار بیاید. بیرتزوت مردی مثال زدنی و یک فرمانده شجاع بود. در فینال جام، من مهم ترین مهار ورزشی ام را انجام دادم و شادی های زیادی را از آن مسابقه به خاطر می آورم. 

کلودیو جنتیله، قهرمان جام جهانی 1982 (ایتالیا):

 لمس کردن کاپ جام جهانی واقعا هیجان انگیز بود. به خاطر می آورم که شروع تورنومنت برایمان بسیار دشوار بود و عده کمی به توانایی های ما باور داشتند و انتقاداتی نیز صورت گرفت. ما توانستیم پس از هر بازی اعتماد به نفس مان را بیابیم و بیرتزوت کارش را عالی انجام داد. او خودش را به عنوان یک مرد و یک مربی عالی ثابت کرد. مارادونا؟ دوئل سختی بود.

اسکار روگری، قهرمان جام جهانی 1986 (آرژانتین):

لمس و بالابردن کاپ جام جهانی مهم ترین تجربه ای است که در دوران فوتبالم داشته ام. واقعا باعث خوشحالی بود. خوشبختانه ما در 1986 موفق شدیم تا جام جهانی را فتح کنیم و امیدوارم تیم فعلی آرژانتین نیز قهرمان جام جهانی شود. قهرمانی در جام جهانی آسان نیست و در سال های اخیر تیمی نتوانسته تا دو بار پیاپی قهرمان شود. شما باید برای قهرمانی تلاش زیادی کنید.

بودو ایلگنر، قهرمان جام جهانی 1990 (آلمان غربی):

اولین تصور من از این جام این بود که بسیار کوچک است اما بر خلاف تصور، بسیار بزرگ بود. من طراحی آن را بسیار دوست داشتم. شما تصویر این کاپ را بارها در تلویزیون، مجله ها و مکان های دیگر دیده اید اما وزن این جام مرا تحت تاثیر قرار داد و به خصوص نسبت به اندازه اش واقعا سنگین بود. اولین باری که من جام را بالا بردم، واقعا سنگین بود اما در فرانکفورت قادر بودم تا این جام را تنها با یک دست بالا ببرم. بالا بردن جام جهانی برای من افتخار بسیار بزرگی بود. پس از بازی من تقریبا کاری انجام ندادم اما با این حال باید تا پایان بازی متمرکز می ماندیم. آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی بود و مارادونا را نیز در اختیار داشتند. فشار زیادی بر روی ما بود اما پس از فتح جام، بار سنگینی از روی دوش ما برداشته شد. ارتباط خاصی با جام قهرمانی وجود دارد. شما تا ابد قهرمان جهان هستید و این عنوان را برای تمام زندگی همراه خواهید داشت.

کلودیو تافارل، قهرمان جام جهانی 1994 (برزیل):

 قهرمانی جام جهانی 1994 در زندگی من نکته ای قابل توجه است و داشتن احساسی خاص هنگام فتح جام جهانی مهم ترین چیز بود. ما همه می دانیم که بازیکنان بسیار بزرگی جام جهانی را بالای سر برده اند و من نیز این افتخار را داشته ام. آن فوق العاده بود.

روبرت پیرس، قهرمان جام جهانی 1998 (فرانسه):

 فتح جام جهانی، لحظه ای فراموش نشدنی است. آن لحظه پر از شادی و لذت برای ما بود و واقعا می توان گفت که این یک لحظه جادویی است. کاپ سنگین نبود و طوری طراحی شده است که می توانید آن را با یک دست هم بالا ببرید. عاشق نگاه کردن به رنگ سبز قسمت پایینی جام هستم چراکه آن مرا یاد زمین فوتبال می اندازد. واقعا مفتخرم که توانستیم تا برای کشورم فرانسه جام جهانی را به ارمغان بیاوریم به خصوص این که برای اولین بار جام جهانی در فرانسه برگزار می شد.

لوسیو، قهرمان جام جهانی 2002 (برزیل):

فتح جام جهانی یک احساس باورنکردنی بود. قهرمان جهان شدن رویای کودکی من بود. بالا بردن آن جام جهانی زیبا با تمام زرق و برقش، بیشترین احساس رضایت و شادی برای من بود. من آن احساس را برای باقی عمرم نگه خواهم داشت و هرگز آن را فراموش نمی کنم. من یک ماکت کوچک از جام جهانی در خانه ام دارم. از این که توانستم تا قهرمان جهان شوم، خدا را شکر می کنم. 

وینچنزو یاکوئینتا، قهرمان جام جهانی 2006 (ایتالیا):

فتح جام جهانی حسی بسیار زیبا بود و به لطف رهبری مارچلو لیپی توانستیم تا آن کارهای زیبا و بزرگ را در کنار یکدیگر انجام دهیم. این شادی باورنکردنی بود. ما سخت کار کردیم و اعتماد به نفس بالایی داشتیم  تا بتوانیم به بالاترین سطح برسیم. 

سسک فابرگاس، قهرمان جام جهانی 2010 (اسپانیا):

 کاپ جام جهانی، نشان گر مهم ترین و بزرگ ترین چیزی است که یک بازیکن فوتبال می تواند به آن دست یابد. بردن این جام، حسی خاص و سراسر خوشحالی دارد. جام جهانی، زیباترین جامی است که تاکنون ان را برده ام و بیشترین حس رضایت را به من داده است. گرفتن جام جهانی در دست تان چیزی فراتر از یک رویاست. آن کوچک است اما شما می توانید وزن آن را به خوبی حس کنید. جام جهانی، جامی متفاوت با سایر جام هاست.

ران روبرت تسیلر، قهرمان جام جهانی 2014 (آلمان):

 در رختکن همه شاد و مفتخر بودیم. با جام عکس هایی گرفتیم. کل رختکن پر از آدم های مختلف بود. رووسای فدراسیون و سپس صدراعظم آنگلا مرکل به رختکن آمدند. طبیعتا ساکت بودیم و به خانم مرکل خوش امد گفتیم. اما ما پر از شور و هیجان بودیم و بالا و پایین می پریدیم و آواز می خواندیم. جام قهرمانی توسط محافظان حفاظت می شد و کسی نمی توانست تا ان را بدزدد. جشن در برلین، دیوانه وار بود و هزاران نفر با ما جشن گرفتند و به ما افتخار می کردند. ما فهمیده بودیم که به چه چیز مهمی دست یافته ایم. برنده شدن جام جهانی، بهترین احساس زندگی من است چرا که آن نمادی از رسیدن به بزرگ ترین رویاهاست. این جامی است که همه رویای لمس کردن آن حتی برای یک بار را دارند. بالا بردن ان باعث می شود تا بفهمید که تاریخی را نوشته اید که هرگز از یادها نخواهد رفت.


OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011