امروز : یکشنبه 1397/4/03 - 2018 June 24
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 137248 زمان انتشار: 28 خرداد 1396 14:54:00

دود سیاسی کردن ورزش در چشم عربستان/ ذات ورزش ترویج صلح است

رییس کمیته «فرهنگ، هنر و رسانه» کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه ذات ورزش ترویج صلح میان ملت‌هاست، از تلاش عربستان برای گرفتن میزبانی ۲۰۲۲ قطر انتقاد کرد.
دود سیاسی کردن ورزش در چشم عربستان/ ذات ورزش ترویج صلح است

به گزارش فوتبال آنلاین  احمد مازنی با اشاره به  پروژه جدید عربستان سعودی که خواستار پس گرفتن میزبانی ۲۰۲۲ ازقطر شده،  گفت: ذات حوزه ورزش باید برای صلح میان ملت‌ها و دوری از تنش‌های سیاسی باشد لذا در حوزه ورزش و مسائلی از این قبیل معمول است که ابعاد سیاسی را وارد  این قضایا نمی‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در شاکله ورزشی جمهوری اسلامی ایران نیز جز با رژیم اشغالگر قدس که اساس آن با زور شکل گرفته و مشروعیت ندارد، ارتباط ورزشی با بقیه کشورها علیرغم داشتن مشکلات و بن‌بست‌های سیاسی مانعی ندارد لذا عربستان سعودی نیز نباید مسائل سیاسی را وارد حوزه ورزش کند.

وی با بیان اینکه رویکرد عربستان در این خصوص اشتباه است، تصریح کرد: به نفع عربستان است که از چنین موضع ناصحیحی عقب نشینی کند؛ این  اختلاف آینده خوبی برای این کشئر ندارد لذا برای اینکه حُسن نیّت خود را به ویژه در حوزه ورزش نشان دهد، باید از سیاسی کردن ورزش بپرهیزد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر عربستان بر چنین رویه ناصوابی مصر باشد، دود آن به چشم خود این کشور نیز خواهد  رفت زیرا از امتیاز میزبانی در کشور خود نیز محروم می‌شود.

رییس کمیته «فرهنگ، هنر و رسانه» کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه به خانه ملت گفت: کشورهای منطقه توجه داشته باشند قدرت‌های‌ بیگانه از نظر جغرافیایی با ما فاصله زیادی دارند لذا همسایگان در منطقه خاورمیانه نباید نسبت به یکدیگر دچار اشتباه‌های تاریخی شوند.


مهر

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011