امروز : یکشنبه 1397/4/03 - 2018 June 24
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 137258 زمان انتشار: 28 خرداد 1396 20:46:00

کمبود وزن عامل آسیب دیدگی زنان دونده

زنان دونده‌ای که وزن آن‌ها کمتر از میزان استاندارد است، بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار دارند و طول مدت ریکاوری آن‌ها بیشتر است.

به گزارش فوتبال آنلاین  طبق مطالعاتی که اخیرا در دانشگاه اوهایو انجام شده است، دوندگان زنی که شاخص جرم بدن آن‌ها پایین است، بیشتر در معرض آسیب دیدگی و شکستگی قرار دارند زیرا بدن آن‌ها نمی‌تواند فشاری که دویدن وارد می‌کند را تحمل کند. درست است که کمتر بودن وزن باعث می‌شود که سرعت دوندگان افزایش یابد و احتمال موفقیت آن‌ها زیاد باشد اما اگر وزن بیش از حد کم باشد احتمال آسیب دیدگی دونده بیشتر است. شاخص جرم بدن در زنان به صورت متوسط 26 است و زنان ورزشکار شاخص بین 20 تا 24 دارند.

در صورتی که BMI کمتر از 19 باشد احتمال آسیب دیدگی افزایش می‌یابد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: ما دریافتیم که در طول زمان بعضی فاکتورها باعث می‌شود که برخی زنان دونده در معرض آسیب دیدگی قرار بگیرند. یکی از شاخص ترین این فاکتورها کم بودن وزن بدن یا کم بودن شاخص جرم بدن (BMI) است. دوندگان به صورت مداوم بر روی زمین سخت می‌دوند. در صورتی که بدن به اندازه کافی عضله نداشته باشد، احتمال آسیب دیدگی زیاد می‌شود. بررسی‌ها نشان داده است که بین 25 تا 50 درصد دوندگان حداقل یک بار شکستگی و آسیب دیدگی اینچنینی داشته‌اند. دوندگان باید در کنار تمرین دو، ورزش‌های استقامتی و قدرتی به خصوص در ناحیه پا انجام دهند.

ایسنا

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011