امروز : یکشنبه 1397/4/03 - 2018 June 24
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 137263 زمان انتشار: 28 خرداد 1396 23:12:00
یک میلیون به جز هزینه اسکان؛

برآورد هزینه شطرنجبازان برای مسابقات غرب آسیا در تهران

شطرنجبازان ایرانی که قصد دارند به صورت آزاد در مسابقات غرب آسیا شرکت کنند باید علاوه بر هزینه اقامت در تهران، حدود یک میلیون هم بابت ورودیه و ثبت نام پرداخت کنند.

به گزارش فوتبال آنلاین   بنا به درخواست برخی کشورها و با موافقت مسئولان شطرنج آسیا و غرب آسیا، مسابقات قهرمانی غرب آسیا به صورت آزاد برگزار خواهد شد. پیش از این سهمیه تعیین شده مبنی بر حضور یک نماینده در بخش بانوان و مردان هر کشور، تعیین کننده تعداد نهایی شرکت کنندگان بود اما با آزاد اعلام شدن مسابقات، کشورها می توانند علاوه بر استفاده از سهمیه مجاز تعیین شده، نفراتی را هم به صورت آزاد در مسابقات تهران داشته باشند.

ایران نیز به عنوان میزبان مسابقات شطرنج قهرمانی غرب آسیا از این قاعده مستثنا نیست. فدراسیون شطرنج پیش از آزاد شدن حضور شطرنجبازان در رقابت های غرب آسیا، با احتساب سهمیه تعیین شده و سهمیه هایی که به واسطه تعداد استاد بزرگان کشور از آن بهره مند می شد، ۸ شطرنجباز برای حضور در مسابقات مشخص کرده بود اما قطعا با تغییر ایجاد شده، نمایندگان ایران از این تعداد بیشتر خواهند شد.

البته شطرنجبازانی که خارج از سهمیه تعیین شده و به صورت آزاد قصد حضور در مسابقات غرب آسیا و انتخابی جهان را دارند متحمل پرداخت هزینه هایی بیشتر می شوند.

ورودیه مسابقات شطرنج غرب آسیا ۱۵۰ دلار است. این مبلغ از بازیکنانی که با استفاده از سهمیه در مسابقات شرکت می کنند و به نوعی مهمان فدراسیون شطرنج ایران هستند، به صورت نصف دریافت می شود اما سایر بازیکنان که به صورت آزاد در مسابقات شرکت خواهند داشت باید این رقم را به طور کامل پرداخت کنند. علاوه بر این، ۱۰۰ دلار هم از همه بازیکنان - به طور یکسان - برای هزینه های ثبت نام و پذیرش دریافت می شود.

با این حساب شطرنجبازان کشورمان که قصد دارند به صورت آزاد در رقابت های غرب آسیا شرکت کنند باید ۲۵۰  دلار بابت ورودیه و ثبت نام  پرداخت کنند که مبلغی حدود یک میلیون می شود. این هزینه جدا از هزینه اسکان آنها تهران است.

شطرنجبازانی با سهمیه در مسابقات غرب آسیا شرکت می کنند، برای اقامت هزینه ای نباید پرداخت کنند اما تامین این هزینه برای دیگر بازیکنان به عهده فدراسیون نیست.

مسابقات شطرنج غرب آسیا ۷ تا ۱۸ تیرماه در تهران برگزار می شود. نفرات اول هر یک از بخش های مردان و بانوان این مسابقات صاحب سهمیه جهانی خواهند شد.


مهر

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011