امروز : جمعه 1397/12/03 - 2019 February 22
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 142631 زمان انتشار: 21 بهمن 1396 15:58:00

بنا: تمام بزرگان کشتی فرنگی را سوزاندیم/ خادم با پذیرش سرمربیگری تیم ملی آزاد ریسک بزرگی کرد

سرمربی اسبق کشتی فرنگی کشورمان گفت: بعد از رفتن من، چندین سرمربی عوض شدند و متأسفانه تمام بزرگان فرنگی را سوزاندیم.
 بنا: تمام بزرگان کشتی فرنگی را سوزاندیم/ خادم با پذیرش سرمربیگری تیم ملی آزاد ریسک بزرگی کرد

به گزارش فوتبال آنلاینمحمد بنا در حاشیه مراسم افتتاح خانه کشتی حمید سوریان اظهار کرد: خیلی خوشحالم و امیدوارم که باز هم سالن‌های دیگر به نام قهرمانان دیگر افتتاح شود. من تشکر می کنم از افرادی که باعث شدند تا چنین کارهای قشنگی در کشورمان شکل بگیرد، از علیرضا دبیر و دیگر دوستان در تربیت بدنی شهرداری تشکر می‌کنم. حمید سوریان واقعا استحقاق این کار را داشت.البته با این وجود من قبلا این مجوعه را مشاهده نکرده بودم و فکر می‌کردم یک خانه کشتی معمولی است اما وقتی دیدم شوکه شدم، چرا که تمامی امکانات در آنجا وجود دارد.

اشکانی جوان است و باید به او فرصت بدهند

بنا در مورد حضور اشکانی در تیم ملی فرنگی و اینکه کادر فنی او نمی توانند چندان کمک زیادی به او کنند، گفت: او مربی جوانی است و باید به او وقت بدهند. پس از پایان المپیک 2012 لندن بعد از اینکه من رفتم چندین سرمربی عوض شدند و متأسفانه تمام بزرگان فرنگی را سوزاندیم، چرا باید چنین اتفاقی بیفتد. چمن‌گلی و سیم‌خواه آمدند اما در آزاد چنین کاری را نکردیم. طلایی هم با تمام ایراداتش به عنوان مربی در تیم کشتی آزاد فعالیت می کند. چرا که در فرنگی چنین کاری می کنیم اما در آزاد این رویه را دنبال نمی کنیم.بهتر است به علی اشکانی فرصت بدهند.او جوان است و باید با او مشورت کنند تا پخته تر شود. بهتر است حسن بابک و احد پازاچ باید به او کمک کنند تا در کارش موفق تر شود.

کشتی را آن قدر قوی نمی بینم

او در مورد وضعیت کشتی کشورمان هم گفت: اصلاً از کشتی دور نبودم من تمام مسابقات چه داخلی چه خارجی را دنبال می کردم، در شهریار هم سر کلاس‌های تمرینی می‌روم و امیدوارم وضعیت بهتر شود. از همه لحاظ کشتی شرایط خوبی را در چه آزاد و چه در فرنگی آیده آل نمی‌بینم، بالاخره تمام کشتی چه مدیریت و چه امکاناتی که به کار گرفته می شود برای بهبود و رشد کشتی است ولی با این حال من کشتی را آن قدر قوی نمی بینم.

بنا در مورد اینکه آیا مشکل کادر فنی است یا خیر؟ گفت: نه به عنوان تماشاچی که سابقه دارم چیزی که از طریق رسانه ملی و سایر جراید می‌بینم شرایط واقعا چندان خوب نیست و امیدوارم که یک مقدار مسائل کارشناسی و بررسی شود چه در کشتی آزاد و چه در فرنگی.

کارمان در المپیک توکیو بسیار دشوار است

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در مورد اینکه بعد از المپیک در تیم‌های ملی پوست‌اندازی شد، این را چطور ارزیابی می کنید گفت: طبیعتاً همینطور است در فرنگی خیلی از بچه‌ها کنار رفتند اما در آزاد برخی نفرات به خاطر مصدومیت‌ بود که مدتی را دور بودند و خدا را شکر دوباره پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت در حال بازگشت به کشتی هستند. امیدوارم مسئولان شرایطی را بوجود بیاورند تا کشتی ما با قدرت به کارش ادامه دهد چرا که ما سال آینده 2 میدان سخت یعنی بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی را داریم. آسیایی‌ها همه در حال کار کردن هستند. عوض کردن قانون‌ها تمام شده است، یکسری به سود ما و یک سری به ضررمان بوده است، ولی وقتی فدراسیون جهانی یک قانونی را تصویب می کند ما باید آن را اجرا کنیم. امیدوارم با شرایط جدید خودمان را تطبیق دهیم با این وجود در المپیک ۲۰۲۰ چه در آزاد و چه فرنگی کار مشکلی داریم.خیلی کارمان در المپیک توکیو بسیار دشوار است.

سوریان یک مقدار ذهنش از کشتی دور شده است

بنا در مورد اینکه پیشنهادش در مورد سوریان برای ادامه کار چیست؟ گفت: سوریان او فرد باهوشی است، یک قهرمان درون خودش را بیش از همه می‌شناسد. سوریان یک مقدار ذهنش از کشتی دور شده است. وقتی او می‌آید توقع همگان از او اینست که به راحتی مانند گذشته طلا بدست آورد حتی خودش به همین دلیل شرایط سخت است.در ضمن با تغییر اوزان هم مشخص نیست در چه وزنی باید کشتی بگیرد. سوریان و قاسم رضایی فکر نمی‌کنم که دیگر بخواهند برگردند اما آنها از کشتی نمی‌روند و می‌دانم که خود حمید هفته‌ای 2 یا ۳ جلسه تمرین می‌کند اما به هر حال شرایط قهرمانی سخت است. او از سال ۲۰۰۵ در تیم ملی بود و در این ۱۲ سال دین خود را به کشتی ادا کرده است.قاسم هم همینطور و ما نباید شرایطی را بوجود بیاوریم تا آنها در رودرواسی قرار بگیرند که آیا تمایلی به بازگشت به کشتی دارند یا خیر.

تصمیم دارم به بازنشستگی خودم ادامه دهم و کشتی را مانند دیگران از تلویزیون ببینم

او در مورد اینکه آیا احتمال دارد شما به کشتی دوباره برگردید یا خیر، گفت: صحبت‌هایی که می‌شود ضمنی است، من همانطور که بعد از المپیک ریو اعلام کردم تصمیم دارم به بازنشستگی خودم ادامه دهم و کشتی را مانند دیگران از تلویزیون ببینم.

شرایط من با این فدراسیون جور در نمی‌آید و نمی توانم با آنها همکاری کنم

بنا در مورد اینکه اگر فدراسیون بخواهد قبول می‌کنید یا خیر؟ گفت: نه، قبول نمی‌کنم. شرایط من با این فدراسیون جور در نمی‌آید و نمی توانم با آنها همکاری کنم. ۶۰ سال دارم و طبیعتا بازگشتم به کشتی دشوار می شود.

بنا در پاسخ به این سوال که آیا خادم به عنوان رئیس فدراسیون می‌تواند سرمربی تیم ملی هم باشد؟ گفت: چرا نمی‌تواند باشد؟ خوب نیست جنبه منفی را در نظر بگیرید البته به هر حال رئیس فدراسیون حق این را دارد که با هرکسی که می‌خواهد کار کند.ولی از طرفی اگر کسی نیست یا که شخصی را تشخیص دادند که نمی تواند عهده دار این مسئولیت شود به نظرم یک ریسک بزرگ به حساب می آید. او بالاترین مرجع رسمی فدراسیون کشتی را بر عهده دارد اما در هر صورت رئیس فدراسیون وقتی ۵ پله از سمت خود پایین‌تر می‌آید و سرمربی تیم ملی می‌شود مطمئنا تمام باخت‌ها به گردن او می افتد.الان هم با این وضعیتی که کشتی آزاد دارد پیش‌بینی اینکه بتواند موفقیت کسب کند خیلی بعید است.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011