امروز : جمعه 1397/12/03 - 2019 February 22
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 142645 زمان انتشار: 23 بهمن 1396 12:16:00

تقابل حساس صدرنشین‌ها در بابل/ جدال نابرابر تهرانی‌ها در اکباتان

دیدار‌های هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال، روز‌های دوشنبه و سه شنبه برگزار می‌شود.
 تقابل حساس صدرنشین‌ها در بابل/ جدال نابرابر تهرانی‌ها در اکباتان

به گزارش فوتبال آنلایندیدار‌های هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال (جام آزادگان)  روزهای دوشنبه و سه شنبه، بیست و دوم و بیست و سوم بهمن برگزار می شود.

در یکی از بازی های این هفته تیم برق جدید شیراز که به تازگی رحمان رضایی را روی نیمکت خود می بیند باید در ورزشگاه دستغیب به مصاف تیم مس کرمان برود.هر 2 تیم روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند و برای رهایی از این روزها نیاز به کسب 3 امتیاز این بازی دارند تا با آرامش بیشتری به کارشان ادامه دهند.

نیمکت هر 2 تیم در هفته‌های گذشته با تغییر روبرو شده است، مس کرمان پس از کنار گذاشتن احمد نخعی، دارکو دراژیچ را به عنوان سرمربی معرفی کرده است و رحمان رضایی نیز جانشین اسماعیل اسماعیلی در نیمکت تیم برق شده است.

هر 2 مربی پیش از این تنها سابقه دستیاری داشته اند و اولین فصل سرمربیگری خود را تجربه می کنند. دارکو پیش از این سابقه دستیاری بلاژویچ را داشته و رضایی نیز در تیم های تراکتورسازی و راه آهن دستیار بوده است.

تیم آلومینیوم اراک در ورزشگاه امام خمینی این شهر میزبان ماشین سازی تبریز است. آلومینیومی ها که در همان هفته های ابتدایی لیگ علی حنطه را از هدایت تیمشان کنار گذاشتند پس از تغییر سرمربی نیز نتوانستند نتایج مورد نظرشان را کسب کنند و با 24 امتیاز در رده چهاردهم جدول جای دارند.  البته آلومینیوم هفته گذشته دست به کار بزرگی زد و توانست تیم صدرنشین نفت مسجد سلیمان را با نتیجه 2 - 2 متوقف کند.

از سوی دیگر ماشین سازی تبریز در 2 هفته اخیر پیروزی های دلچسبی برابر تیم های ایرانجوان بوشهر و راه آهن تهران کسب کرده و به دنبال هت تریک بردهای متوالی اش است. این تیم که تا حدودی از قعر جدول فاصله گرفته اکنون با 26 امتیاز در جایگاه سیزدهم جدول حضور دارد.

در حساس ترین بازی هفته، روز سه شنبه تیم خونه به خونه بابل  که در دربی مازندران توانست در دقایق پایانی پیروزی مهمی را به دست آورد در ورزشگاه هفتم تیر بابل از تیم صدرنشین نفت مسجدسلیمان پذیرایی می کند.  این بازی در حقیقت جدال سرنوشت ساز تیم های اول و سوم جدول است. خونه به خونه با 39 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به نساجی سوم است و نفت نیز با 46 امتیاز و 6 امتیاز اختلاف نسبت به بادران، صدرنشین است.

در صورت پیروزی خونه به خونه و لغزش بادران، تیم بابلی به رده دوم صعود می کند و از طرف دیگر اگر نفت پیروز شود می تواند اختلافش را با سایر تیم های بیشتر کند. نکته جالب این بازی قضاوت رضا کرمانشاهی داور جنجالی دیدار استقلال و پارس جنوبی است که پس از حاشیه های به وجود آمده، این بار باید برای 2 تیم مدعی لیگ یکی سوت بزند.

2 تیم راه آهن و بادران تهران در ورزشگاه اکباتان به مصاف هم می روند. این بازی در حالی برگزار می شود که شرایط 2 تیم کاملا با یکدیگر متفاوت است. تیم ته جدولی راه آهن که هفته گذشته در دیداری معوقه امیدوار بود با شکست اکسین البرز طلسم 4 امتیازی بودنش را بشکند باز هم بازی را واگذار کرد تا کم کم امیدهایش را برای بقا در لیگ دسته اول از دست بدهد. بادران نیز که با توجه به تساوی هفته گذشته برابر شهرداری تبریز، تیم های سوم و چهارم جدول را در نزدیکی اش می بیند در این دیدار محکوم به برد است. بادرانی ها از 22 بازی گذشته خود صاحب 10پیروزی، 10 تساوی و 2 شکست شده اند و با 40 امتیاز با تفاضل گل 12+ در مکان دوم جدول مسابقات قرار دارند و راه آهن تهران نیز از مجموع 22 بازی بدون پیروزی و 4 تساوی و 18 شکست با کسب 4 امتیاز با تفاضل گل 25- در جایگاه هجدهم جدول قرار دارد. 

در یکی دیگر از بازی های مهم هفته، تیم های ملوان بندرانزلی و نساجی مازندران در ورزشگاه تختی انزلی مقابل یکدیگر صف آرایی می کنند. ملوان که هفته گذشته در یک بازی معوقه به مصاف تیم انتهای جدولی صبای قم رفته بود باز هم نتوانست انتظارات هوادارنش را برآورده کند و به کسب نتیجه تساوی برابر این تیم رضایت داد. شاگردان نادر دست نشان از مجموع 12 امتیاز ممکن در 4 دیدار برابر تیم های حاضر در منطقه قرمز جدول تنها 4 امتیاز کسب کرده اند.

از سوی دیگر نساجی مازندران که بازی حساس شهرآورد برابر خونه به خونه را با نتیجه 2 بر یک واگذار کرده در این دیدار به دنبال جبران است. داوود مهابادی سرمربی نساجی هفته گذشته اعتقاد داشت که اشتباهات داور در تعیین نتیجه بازی با خونه به خونه تاثیرگذار بوده است. او همچنین گفته که تیمش در دیدار برابر ملوان دنبال جبران شکست در بازی قبلی است. نساجی اکنون با 39 امتیاز و با تفاضل گل کمتر نسبت به تیم خونه به خونه در رده چهارم جدول قرار دارد.

برنامه مسابقات هفته بیست و سوم رقابت های لیگ دسته اول :

دوشنبه 23 بهمن:

آینده‌سازان برق جدید شیراز - مس ‏کرمان، ساعت ‏14‏، ورزشگاه دستغیب ‏ شیراز ‏
حسین زمانی – رحیم حاجیلو – محسن بابایی – عقیل جهانبازی – ناظر: اسماعیل آمری

شهرداری تبریز - مس رفسنجان، ساعت ‏ ‏14‏، ورزشگاه اختصاصی شهرداری ‏ تبریز
سیدعلی اصغر مومنی – احمد کاظم لو – مهرداد نجفی – ابوالفضل دوستی – ناظر: صادق نوری

آلومینیوم اراک - ماشین‌سازی تبریز، ساعت ‏ ‏14‏، ورزشگاه امام خمینی (ره) ‏ اراک ‏
عبدالنبی پورخلف – محسن سلطانی – بهمن عبدالهی – جعفر ملکی پویا – ناظر: محسن فریمانی

ایرانجوان بوشهر - فجر سپاسی شیراز ، ساعت ‏‏14:15‏، ورزشگاه شهیدبهشتی ‏ بوشهر ‏
مهدی نجار – محمدرضا فتحی – عبدالعلی شکرگزار – شبیر بهروزی – ناظر: محمود رفیعی

سه شنبه - 24 بهمن:

راه‌آهن تهران - بادران تهران، ساعت ‏14‏، ورزشگاه راه‌آهن (اکباتان)‏ تهران ‏
وحید صالحی – بابک عباسقلی زاده – حمیدرضا آذرنیاد – میثم حیدری – ناظر: محمد امیری

خونه‌به‌خونه مازندران - نفت مسجدسلیمان، ساعت ‏14، ورزشگاه هفتم تیر بابل
رضا کرمانشاهی – محمدرضا مدیرروستا – جواد قنبریان – کیوان علی محمدی – ناظر: مسعود فرح نیا

گل‌گهر سیرجان - صبای قم، ساعت ‏‏14‏، ورزشگاه اختصاصی ‏ سیرجان
رضا تارخ – محمد هاشمی نسب – عدنان پیروی – ایمان کهیش – ناظر: رامین عرفانیان

ملوان بندرانزلی - نساجی مازندران، ساعت ‏ ‏14‏، ورزشگاه تختی ‏ بندرانزلی
پیام حیدری – ایوب غلامزاده – امیر مبشر – رضوان سرشار – ناظر: کریم اصغرزاده

شهرداری ماهشهر- اکسین البرز، ساعت ‏ ‏14:15‏، ورزشگاه شهدای ماهشهر
امیر عرب براقی – بابک خسروی – محمد نوری – داریوش احمدی – ناظر: یدالله جهانبازی

انتهای پیام/

دیدار‌های هفته بیست و سوم لیگ دسته اول فوتبال

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011