امروز : چهارشنبه 1397/10/26 - 2019 January 16
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 142670 زمان انتشار: 25 بهمن 1396 12:29:00

حدادی: حضور ویلکینز در ایران اتفاق بزرگی بود/ دینی به گردن دارم و باید برای دوومیدانی ادا کنم

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن گفت: حضور مربی آمریکایی در ایران اتفاق بزرگی بود و باید این نوع کارها بیشتر انجام شود.
حدادی: حضور ویلکینز در ایران اتفاق بزرگی بود/ دینی به گردن دارم و باید برای دوومیدانی ادا کنم

به گزارش فوتبال آنلایناردوی سه هفته ای احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک آسیا و نایب قهرمان المپیک با مک ویلکنیز، مربی مطرح آمریکایی در جزیره کیش به پایان رسید و قرار است ادامه اردوها خارج از کشور باشد.

این برای نخستین بار بود که یک مربی آمریکایی وارد ورزش ایران و بخصوص دوومیدانی شد و حدادی از سه هفته‌ای که با این مربی کار کرد، رضایت کامل داشت.

*کار کردن با مربی آمریکایی چطور بود؟

اردوی خوبی را پشت سر گذاشتیم و راضی کننده بود. فشار تمرینات بسیار بالا بود و تکنیک‌های لازم را گوشزد می‌کرد و نوع جدید از تمرین را پشت سرگذاشتم.

* تفاوت این مربی با مربیان روس که کار کردید، در چیست؟

مربیان روس با تمرینات زیادی که در نظر می‌گیرند، می‌خواهند ورزشکار نتیجه بگیرد، اما این مربی به دنبال این است که با تمرین درست و ورزشکار کمتر خسته شود و علمی تر کار می کنند. او مربی بسیار مطرحی در دوومیدانی دنیا است که شاگردان بزرگی را تحویل داده است.

* چطور او را راضی کردید که به ایران بیاید؟

چند سالی بود مک را می‌شناسم. از قبل از المپیک با او در ارتباط بودم و صحبت می‌کردیم. با حسین توکلی که مشورت داشتم گفت که که الان زمان آن است که با یک مربی حرفه ای و بزرگ کار کنی و تیم حرفه‌ای داشته باشی. من هم سراغ ویلکینز رفتم. ابتدا می‌ترسید که به ایران بیاید، اما صحبت‌های زیادی با او کردم و حتی امین نیکفر را واسطه کردم که از شرایط ایران بگوید. از هر روشی که بود راضی کردم که به ایران بیاید و مطمئن بودم که از کار کردن با من هم راضی خواهد بود.

* خیلی‌ها هم فکر می‌کردند ممکن است به ایران نیاید؟

بله این صحبت‌ها می‌شد، اما به هرحال حضور او در ایران اتفاق مهمی بود و می‌تواند بابی باشد برای حضور مربیان دیگر دنیا.

* پس از پایان جزیره کیش ادامه تمرینات چگونه خواهد بود؟

قرار است ظرف یک هفته تا 10 روز آینده به آمریکا بروم. مدتی تمرین می‌کنیم و سه مسابقه هم آنجا خواهم داد. اردوی اروپایی هم بعد از آن احتمال زیاد در آلمان خواهم داشت.

* قرارداد ویلکینز تا چه زمانی خواهد بود؟

طبق صحبت‌هایی که شده در حال حاضر قرارداد او تا مهرماه سال آینده خواهد بود.

* ظاهرا علی ثمری هم در کنار ویلکینز کار خواهد کرد؟

این اتفاق خوبی است که همه ورزشکاران ما با مربیان بزرگ کار کنند و در این زمینه تصمیم گیرنده من نیستم. خود فدراسیون با این مربی آمریکایی هماهنک کرده و فکر نمی‌کنم مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد.

* گفته می‌شد مربیان مطرح جهانی به ایران نمی‌آیند، اما شما این کار را کردید.

به هرحال در این چند سال که در اردوهای خارجی حضور داشتم، تنها به فکر تمرین نبودم و بلکه ارتباطات را هم برقرار کردم و با مربیان بزرگ و روسای فدراسیون‌ها هم صحبت کردم. این دینی بود که بر گردنم بود و بیاد هزینه‌ای که برای من می‌شد را جبران می‌کردم. برخی فقط در اردوها و مسابقات شرکت می‌کنند و برمی‌گردند، اما سعی کردم به مسائل بیشتری دقت کنم در کنار مدال آوری، برای دوومیدانی قدم دیگری هم بردارم. الان هم در آلمان، روسیه، آمریکا، لهستان و کشورهای آسیایی ارتباط دارم و می‌توانم صجحبت کنم که ورزشکاران ما بروند و آنها هم به ایران بیایند. دوومیدانی ایران خیلی از دنیا عقب است و دوست دارم کمکی که می‌توانم را انجام دهم و ملی پوشان زیادی مدال بگیرند، چون این توانایی در میان ورزشکاران ما وجود دارد.

* با وضعیت فعلی توانایی کسب چندین مدال را داریم؟

با این سیستم فکر نمی‌کنم. ورزشکارانی که می‌خواهند  در المپیک مدال بگیرند، باید خیلی حرفه‌ای تر فکر و تمرین کنند و خیلی مسائل را کنار بگذارند. دوومیدانی رشته ای است که با صدم ثانیه ها و سانتی متر‌ها کار دارد. با وزیر ورزش هم که صحبت کردم، گفتم دوومیدانی رشته ای است که اگر می خواهیم مدال المپیک بگیریم باید 10 سال روی یک ورزشکار کار کنیم. باید همه شرایط فراهم باشد و برنامه ریزی شود. در این چند سال این کارها را یاد گرفتم و الان می‌دانم کسی که می‌خواهد مدال المپیک بگیرد، باید چه شرایطی داشته باشد و چگونه تمرین کند.

فدراسیون چگونه باید از این ارتباطات بین المللی شما استفاده کند؟

دوست دارم چیزهایی که یاد گرفته‌ام را در اختیار دیگران بگذارم و به جوان‌ها کمک کنم. این باری است که روی دوش من است. فدراسیون اینطور می‌تواند استفاده کند که کارهای احداث کمپ پرتاب‌ها را انجام دهد و با رایزنی‌های من مربیان مطرح  و ورزشکاران دنیا به ایران بیاند و در کمپ حاضر شوند. متاسفانه برخی اوقات افراد می‌خواهند همه چیز را به نام خود تمام کنند، اما به نظر من برای پیشرفت ورزش کشور و برای اینکه پرچم ایران بالا برود، باید از نام‌ها بگذریم و اصلا مهم نیست که مربی بزرگ دنیا را چه کسی به ایران آورده است و هدف باید پیشرفت دوومیدانی باشد. حضور این مربیان بزرگ تبلیغ بسیار خوبی برای ایران است و باید استفاده کنیم و فرقی هم نمی کند آمریکایی باشد یا اروپایی و آسیایی. به قول مک ویلکینز ورزش فراتر از همه چیز است

به احداث کمپ برسیم؟ پیگیری‌ها به کجا رسید؟

 مک ویلکینز کمپ بزرگی در اورگان آمریکا دارد و طرح‌های اولیه را برای احداث کمپی دیگر در ایران را روی کاغذ پیاده کرده است و فدراسیون هم می‌تواند از کار استقبال کند. در جلسه با سلطانی فر وزیر ورزش هم او قول‌هایی داد که این کار سریعتر انجام شود. 

 

*به این قول‌ها امیدواری؟

خیلی امیدوارم و انتظار دارم که وزیر ورزش در اسرع وقت انجام دهند. سلطانی فر می‌گوید دوومیدانی پتانسیل زیادی برای کسب مدال دارد، اما کار نیاز به حمایت و کار گروهی دارد و حالا که یک ورزشکار خودش دوست دارد و توانایی‌اش را دارد فقط حمایت می‌خواهد. چه خوب است که این اتفاق زمان سلطانی فر بیفتد و نام او هم ماندگار شود. مطمئنا اگر کمپ دوومیدانی در ایران و جزیره کیش احداث شود، بیشتر ورزشکاران اروپایی دیگر به آفریقا نمی‌روند، چون ایران به آنها نزدیکتر است.وقتی چند مربی مطرح دنیا به ایران بیایند و با جوانان و نوجوانان ما کار کنند چه پیشرفت و انگیزه‌ای حاصل می‌شود.

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011