امروز : جمعه 1397/12/03 - 2019 February 22
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 142871 زمان انتشار: 20 اسفند 1396 13:30:00

تاج: فوتبال بدون حاشیه مانند تهران بدون دود و ترافیک است/ ساکت مدرک دارد و فشاری برای تغییر او نیست

رئیس فدراسیون فوتبال مدعی شد هیچ فشاری برای تغییر دبیرکل این فدراسیون وجود ندارد.
 تاج: فوتبال بدون حاشیه مانند تهران بدون دود و ترافیک است/ ساکت مدرک دارد و فشاری برای تغییر او نیست

به گزارش فوتبال آنلاینمهدی تاج در حاشیه مراسم افتتاحیه حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌های لیگ برتر فوتسال، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که استانداردسازی را در سازمان لیگ فوتسال جدی بگیریم و آن را اجرایی کنیم. البته در دو سال آینده باید این کار صورت بگیرد. خوشبختانه اکنون فوتسال ما اقتدار دارد. در آسیا قهرمان شده‌ایم و لیگ‌مان هم پویاست. ما تنها کشوری هستیم که تیم فوتسال آقایان و بانوان را به همراه لیگ فوتسال آقایان و بانوان داریم و به صورت منظم بازی‌های لیگ را برگزار می‌کنیم. برای استانداردسازی لیگ فوتسال هم دوستان دور هم جمع شدند و صحبت‌هایی انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه صحبت‌ها به جایی رسید که بتوانیم استانداردسازی را اجرا کنیم و این استانداردها ابتدا ورزشی است. به طور مثال سرمربی باید لول سه باشد، مربی باید لول دو باشد و کمک مربی هم باید لول یک را حتماً داشته باشد. معیارهایی هم برای مدیران داریم که اینها جزئیاتی است که زمان کافی برای بیان آن نیست. ملاک بعدی هم بحث مالکیت باشگاه است که یا باید مالک باشند یا اینکه باشگاه را اجاره کنند. معیارهای مالی و بودجه‌ای هم هست که برای فوتسال در نظر گرفته شده که باید روی آن برنامه‌ریزی شود و تا دو سه سال آینده قطعاً اجرایی خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که آیا صحبتی هم شد تا حاشیه‌های فوتسال که همیشه آزاردهنده است به پایان برسد، گفت: فوتبال بدون حاشیه یا فوتسال بدون حاشیه، مانند تهران بدون ترافیک و دود است، اما باید تلاش کنیم آن را کم کنیم. حاشیه روی فوتسال نسبت به فوتبال محدود است، اما باید تلاش کنیم، آن را هم کمتر کنیم. ما لیگ فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی داریم و کارمان هم زیاد است. حاشیه‌های زیادی هم داریم و مثلاً در فوتبال موضوع عربستان حاشیه بسیار بزرگی است. پرونده ما با عربستان به دادگاه عالی ورزش رفت و برخی می‌گفتند چه کردند و... که ما می‌گوییم شکایت کردیم. آقای اینفانتینو هم که آمده بود خیلی به حل این مسئله خوش‌بین بود و خوشبختانه اتفاق خوبی رخ داد. امیدواریم که با این روند شرایط بهتر شود. AFC هم کمک کرده و نامه فدراسیون فوتبال را در دستور جلسه هیئت رئیسه برای جلسه بعدی گذاشته است و اگر درخواست ما تأیید شود این موضوع را هم حل خواهیم کرد.

تاج درباره موضوع غرامت تیم‌های عربستانی به تیم‌های ایرانی که گفته شده بود پرداخت خواهد شد و اخیراً این موضوع هم رد شده است، خاطرنشان کرد: دادگاه عالی ورزش رأی اول را داده و باید رأی دوم هم صادر شود. فدراسیون که نمی‌تواند شمشیر بکشد و دعوا کند، بلکه باید قانونی جلو برویم و این اتفاقات را جلو ببریم. منتظریم ببینیم چه می‌شود.

وی در واکنش به ترقه انداختن هواداران مقابل جیانی اینفانتینو در دربی هشتادوششم تهران خاطرنشان کرد: ترقه زدن کار خوبی نیست و این کارها از سوی هواداران دو تیم خوب نبود. به‌هرحال یک ترقه در دربی هم چیزی بود که ما ریسک کردیم و آقای اینفانتینو را وسط دعوای خودمان آوردیم!

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه فقط ترقه انداختن نبود و تماشاگران دو تیم مقابل رئیس فیفا سنگ هم انداختند، اظهار داشت: خوشبختانه اینفانتینو سنگ‌ها را ندید! سنگ‌های اولی که پرتاب شده بود، ما هنوز به ورزشگاه نیامده بودیم و وقتی رفتیم بازهم سنگ انداختند که آنها را هم ندیدیم. مجموعاً این کارها خوب نیست. در دیگر کشورها هم گاهی اشتباه داوری صورت می‌گیرد، اما این اتفاقات نمی‌افتد. چند روز پیش برای تیمی پنالتی گرفته شد که درست نبود، اما نه سنگی در کار بود و نه ترقه‌ای و هواداران کار خودشان را می‌کردند.

تاج درباره اینکه ممکن است این اتفاقات در دیدار استقلال و العین هم تکرار شود، گفت: فردا بازی مهمی است و باید به هواداران بگوییم اگر می‌خواهیم از کشورمان جلوه خوبی بدهیم و همه را امیدوار کنیم، باید تلاش کنیم اتفاق بدی در وزشگاه ما رخ ندهد و اگر یکی دو ترقه پشت هم در بازی‌های ما انداخته شود و اتفاقی اینچنینی رخ بدهد، همه باید نگران باشیم، چون داور بلافاصله همه اتفاقات را به کمیته مسابقات گزارش می‌دهد. در دربی هم ترقه‌ای انداختیم که ترقه هم نبود. پس از پرتاب آن ترقه اینفانتینو از جای خود پرید، به ما نگاهی کرد و خندید. در راه هم پرسید و گفت فهمیدید چه بود؟! ما هم گفتیم ترقه در دربی‌ها هست. اینها هم دربی دیده‌اند و از این اتفاقات می‌بینند، اما نه به این شکل. ما باید خودمان تلاش کنیم که مقابل این اتفاقات را بگیریم، اما فردا هم برخی می‌گویند فدراسیون در موضوع عربستان چه کار کرد؟! با این اتفاقات ما مقابل پرونده عربستان چه باید بگوییم؟

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص لغو دیدار دوستانه ایران با لیبی و جایگزینی سیرالئون که انتقادهای زیادی به این تیم وارد است، تصریح کرد: ما دنبال بازی با لیبی بودیم و کشورهایی هم که دعوت کرده‌ایم و قرار است با آنها بازی دوستانه انجام بدهیم، به نوعی با درخواست سرمربی تیم ملی بوده است. ما و شما باید به این انتخاب‌ها احترام بگذاریم و سرمربی تیم ملی خودش باید بازی‌های تدارکاتی را پیش‌بینی کند. در اولین بازی تدارکاتی هم که لژیونرها نیستند و بازیکنان باشگاهی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا هم که عمده نفرات تیم ملی را تشکیل می‌دهند، نیستند. یعنی ما باید یک بازی مقدماتی و آماده‌سازی داشته باشیم که 70، 80 درصد بازیکنان اصلی نیستند. سیرالئون را هم دوستان پیشنهاد دادند و گفتند خوب است که ما وارد مذاکره شدیم. این تیم از نظر رتبه‌بندی فیفا هم از لیبی بالاتر است، اما اینکه لیگ ندارد یا لیگ آن منظم نیست، بالاخره مجموعه فنی تیم ملی تصمیم گرفته است که با این تیم بازی کند. انتقاد هم وارد است، اما سیرالئون از لیبی شرایط بهتری دارد. اینکه بازیکنان آنها هم باید دور هم جمع شوند و تیم ملی تشکیل بدهند. بالاخره عمده آنها لژیونر هستند. این بازی هم انجام خواهد شد و بالاخره انتقادهایی هم هست.

وی درباره دیدار دوستانه ایران  مقابل سیرالئون ادامه داد: البته برای آوردن این کشور هم مشکلاتی داشتیم، اما پولی قرار نیست به آنها پرداخت کنیم و فقط باید بلیت را برای بازیکنان، مربیان و عوامل این تیم تهیه کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره بحث میزبانی تیم‌های ایران و عربستان در مسابقات بین‌المللی تصریح کرد: مأموران امنیتی AFC به ایران آمدند و کشور عزیزمان را امن تلقی کردند. آنها اتفاق بدی را اینجا ندیدند و تا جایی که ما می‌دانیم گزارش بدی هم به AFC ارسال نکردند. این گزارش به کمیته مسابقات رفته و به کمیته امنیتی ارسال نشده است. آنها کشور ما را امن دیده‌اند و این خودش نکته خوبی است.

تاج درباره اینکه گفته می‌شود فشاری برای تغییر دبیرکل فدراسیون فوتبال و رفتن ساکت از این فدراسیون وجود دارد، یادآور شد: چنین چیزی نیست. امسال باید همه کمک کنیم که کارهای‌مان به سود و نفع تیم ملی و کشورمان باشد. اگر ساکت مدرک (لیسانس) نداشت، نمی‌توانست بیاید و دبیرکل فدراسیون فوتبال شود. این را هم بگویم که از سوی وزارت ورزش هیچ فشاری برای تغییر پست دبیرکلی وارد نشده است. ساکت دارد کارش را می‌کند و زحمت می‌کشد. اخیراً‌ هم روی ساکت و هم کی‌روش فشار زیادی وارد شده است. کی‌روش هم دارد کار می‌کند و زحمت می‌کشد و فدراسیون هم آماده است از ایشان حمایت کند تا بتواند به برنامه‌ریزی‌ها برای حضور در جام جهانی ادامه دهد.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم در جام جهانی سه بازی خوب را داشته باشیم، عنوان کرد: هر کشوری در دنیا می‌گوید که ما در جام جهانی سه بازی می‌کنیم و کسی نمی‌گوید که تعداد بازی‌های‌مان پنج بازی است. حالا اگر ما از گروه بالا رفتیم تعداد بازی‌های‌مان چهار عدد می‌شود و اگر به مرحله بالاتر برویم به پنج بازی می‌رسد. هدف‌مان این است که در جام جهانی بازی‌های آبرومندانه داشته باشیم. ما در جام جهانی با سه قهرمان طرف هستیم. اینفانتینو که به ایران آمد با یک عزیزی دیدار کرد که او هم گفت گروه‌مان خیلی سخت است و در گروهی قرار داریم که قهرمانان همه در آن حضور دارند. البته این را هم گفت که بقیه تیم‌ها هم در گروه از شما می‌ترسند، چرا که ما در گروه چهار قهرمان هستیم. ما قهرمان آسیا هستیم و قهرمان اروپا و جهان و آفریقا هم در گروه‌مان حضور دارند تا همه قهرمانان دور هم جمع شویم. امیدواریم با کمک شما و یکدستی که انجام می‌شود، در این مسابقات موفق باشیم. وظیفه فدراسیون حمایت از تیم ملی است که این کار را داریم به صورت منطقی انجام می‌دهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه بعد از جام جهانی مسابقات جام ملت‌های آسیا در پیش است و فدراسیون چه برنامه‌ای برای تمدید قرارداد کی‌روش دارد، توضیح داد: این یک سؤال خیلی خوب و منطقی است. ما دوست داریم که مصاحبه‌های‌مان راهبردی باشد که باعث شود فدراسیون فوتبال جلو بیفتد و علاقه‌مندیم که از ما مطالبه کنید که فدراسیون چه کارهایی انجام داده و مثلاً بگویید دو ماه دیگر جام ملت‌هاست و اگر می‌خواهید سرمربی تیم را تغییر دهید روی چه منطقی این کار را می‌کنید و ما باید توضیح دهیم. اینها مصاحبه‌ها راهبردی است، نه اینکه سؤال شود که فلانی چه گفته و چه شنیده است. ما باید از وجود کی‌روش استفاده کنیم و صحبت‌هایی هم در این زمینه با او خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما می‌گفتیم که فدراسیون پنج ستاره هستیم. با این حال بعضی‌ها در دل‌شان می‌گفتند که این یک شعار تبلیغاتی است، اما زمانی که اینفانتینو به کشورمان آمد و گفت که من به این کشور افتخار می‌کنم که در بین دیگر کشورها موفق شده تنها پنج ستاره فوتبال باشد، موضوع عوض شد. تا قبل از اینکه ایشان این حرف را بزند، بعضی‌ها می‌گفتند این صحبت‌های ما تبلیغاتی است. همچنین برای ما قهرمانی آسیا هم مهم است و 40 سال است که این اتفاق نیفتاده. دو بحث در فدراسیون فوتبال داریم یکی بحث امیدهاست و یکی جام ملت‌ها که هر دو 40 سال است در کشور اتفاق نیفتاده است. باید همه کمک کنیم تا این امر هم انجام شود. ما باید دوست داشتن و دوست داشته شدن را در فوتبال اپیدمی کنیم. بالاخره قضایایی وجود دارد. مثلاً قرارداد کی‌روش را در یک سایت می‌گذارند و ارزیابی می‌کنند، آن وقت مربیان دنیا چگونه این اقدام را که در فوتبال کشورمان رقم می‌خورد ارزیابی می‌کنند؟! اینکه قرارداد کی‌روش وارد یک سایتی شود آن هم در حالی که قرارداد متمم‌هایی داشته که منتشر نشده است و فقط خود قرارداد منتشر شود، درست نیست. بعضی‌ها می‌آیند به اینکه قرارداد را منتشر کرده‌اند، افتخار می‌کنند! در چند کشور این اتفاق رخ می‌دهد؟! ما حتی برای مربیان داخلی هم این کار را نمی‌کنیم چه برسد به اینکه برای یک مربی خارجی این اتفاق بیفتد و این موضوع در اینستاگرام یک یا چند نفر منتشر شود، اما وقتی که این چیزها را می‌شنویم تعجب می‌کنیم و ناراحت می‌شویم.

تاج درباره مناقشه سازمان لیگ با شرکت تبلیغات محیطی و بحث عدم دریافت مطالبات سازمان لیگ از این شرکت بیان داشت: ما چهار پنج قرارداد در فدراسیون فوتبال داریم که باید بررسی شود. در این مدت که ما به فدراسیون آمدیم قول دادیم یک کارهایی انجام دهیم که اولویت ما فوتبال ملی کشورمان بود. ما ساختمان ایفمارک را داشتیم و ساخت‌وسازهای دیگر. چمن کمپ هم یک چمن با کاشت همزمان است. در بخش درآمدزایی هم با توجه به مباحثی که وجود دارد، داریم کار می‌کنیم. یک بخش بحث صداوسیماست و می‌خواهیم موضوع را حل کنیم. بحث دیگر هم بحث بودجه ما در مجلس است که لایحه آن آمده و فعلاً مشکل فقط برای اجراست. این کاری است که برای آیندگان خوب می‌شود، چون دعواهایش الان دارد انجام می‌شود. ما باید یک سازمان اقتصادی تشکیل دهیم که با فدراسیون فوتبال منفک باشد و به او نگاه دولتی نشود و سازوکار خودش را داشته باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: قراردادها را به چند کارشناس نشان دادیم، کارشناسانی که دعوای پرسپولیس و استقلال را کارشناسی کردند. نامه‌ای هم به آقای آل‌اسحاق فرستاده‌ایم که به صراحت از او خواسته‌ایم موضوعاتی مثل تبلیغات محیطی شرکت ایران نوین که مربوط به سال‌های قبل بوده، همچنین قراردادهایی که برای تیم ملی امضا شده و قراردادی که با آقای شیرازی ثبت شده را بررسی کند و اگر اختلافی وجود دارد، بروند و حل کنند. اگر نیاز به داوری دارد، در آنجا حل شود و اگر هم مشکلات حل نشد به دادگاه‌ مراجعه کنند. در این باره دست‌مان باز است. اگر اختلافی در شورای حل اختلاف برطرف نشد، به دادگاه می‌رود و دیگر آنجا هر تصمیمی گرفته شود همه می‌پذیرند.

وی درباره حق تبلیغات محیطی گفت: شیرازی قول داده که مطالبات را پرداخت کند، اما اعتراضاتی دارد که حداقل این اعتراضات برای من قابل قبول نیست. یکی اینکه چرا دربی سه بعدازظهر برگزار شده است! او این اعتراض را دارد که در این ساعت نور لازم برای دیدن LED های تبلیغاتی وجود نداشته است، در صورتی که ما هم محدودیت‌هایی داریم و نمی‌توانیم خودمان تصمیم بگیریم، شورای تأمین موضوع محدودیت‌ها و بحث امنیتی را نگاه می‌کند و ما به تنهایی نمی‌توانیم بگوییم که بازی پنج بعدازظهر برگزار شود. اختلافاتی همیشه در مورد ساعت بازی‌ها وجود دارد و پیش می‌آید که باید ساعت بازی‌ها در جداولی مشخص و هماهنگ با AFC انجام شود.

تاج درباره احضار افشین پیروانی به کمیته اخلاق  گفت: در مورد این سؤال باید کمیته اخلاق پاسخ دهد، اما این کمیته افراد زیادی را احضار کرده است. مثلاً هفت نفر را برای بحث شرط‌‌بندی خواسته و در بقیه موارد، سرمربی‌ها و حتی مدیران فدراسیون را هم خواسته‌اند که ما نیز گفتیم که بروند توضیح دهند. به نظر من این کار درستی است که باید انجام شود.

رئیس فدراسیون فوتبال راجع به سؤالی مربوط به تیم فوتبال امید و اینکه چه زمانی سرمربی این تیم مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: بررسی‌ها در حال انجام شدن است و امروز و فردا تصمیم نهایی مشخص می‌شود. هم گزینه ایرانی وجود دارد و هم گزینه خارجی که بعد از جمع‌بندی‌های کمیته فنی اعلام خواهد شد. خیلی دل‌مان می‌خواهد که بتوانیم در بازی‌های آسیایی جاکارتا هم شرکت کنیم و موفق باشیم. باید ببینیم کمیته ملی المپیک به این نتیجه می‌رسد که تیم امید را حمایت کند یا خیر و بعد از آن تلاش می‌کنیم برای المپیک و محقق کردن آرزوی 40 ساله‌.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011