امروز : سه شنبه 1397/12/28 - 2019 March 19
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 143378 زمان انتشار: 25 اردیبهشت 1397 15:48:00

بانوان فوتسالیست، بازهم قربانی آقایان شدند

تیم فوتسال بانوان ایران با وجود قهرمانی در قاره پهناور آسیا نمی‌توانند در مسابقات المپیک حضور داشته باشند و زیر سایه آقایان قرار گرفتند.
بانوان فوتسالیست، بازهم قربانی آقایان شدند

به گزارش فوتبال آنلاین تکرار قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا در کنار شادی، افتخار و غرورآفرینی، اشک شوق در چشمان کسانی نشاند که زمین خوب، زمان مناسب برای تمرین، اردو‌های با کیفیت را مختص مردان دیدند و با وجود محدودیت‌ها مردانه تلاش کردند تا به هدف برسند و نمونه‌ای باشند از بانوی ایرانی موفق.

بانوان فوتسالیست باز هم قربانی آقایان شدند

در این شرایط جوانتر‌های فوتسال بانوان در‌های پیشرفت را برابر خود باز دیدند تا با حضور در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان شانسی برای دیده شدن و درخشیدن داشته باشند.غافل از اینکه مرد‌های همیشه تصمیم گیرنده فوتسال از مدت‌ها پیش بر در‌های امید بانوان قفلی محکم زده بودند و فقط پسران جوان را لایق حضور در المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین دانستند و به همین دلیل اجازه ندادند شیرینی قهرمانی مدتی بر کام بانوان بنشیند.

عباس ترابیان با اعلام اینکه پسران جوان فوتسال کشورمان عازم آرژانتین می شوند پس از خراب کردن کاخ آرزوی دختران، اجازه نداد حصار آسیایی بانوان شکسته شود و آوای قدرت آنان به مرز‌های جهانی برسد.

این در حالی است که در نظر گرفتن حق نصف و نیمه‌ای برای حضور دختران جوان این رشته در المپیک آرژانتین حقی بر گردن کمیته فوتسالاست تا با اقدامی جوانمردانه و برقراری عدالت بین دختران و پسران، به جای تصمیم یک نفره، خرد جمعی را به کار گیرد تا از طرفی خودمان با برخی مجامع ببن المللی که مانع حضور بانوان ایرانی در مسابقات جهانی هستند، ناخواسته همدست نشویم.

بانوان فوتسالیست باز هم قربانی آقایان شدند

خط قرمز کشیدن روی نام تیمی که از ۲ سال قبل برای حضور در المپیک استارت زده و تنها مانع بر سر راه سیاست‌های بین المللی برای محدود کردن بانوان ایرانی می‌دانسته، به دست خودی‌ها کار راحتی نیست.

همیشه جنگیدیم تا حجاب مانع پیشرفت نشود و حالا هنوز عرق پیشانی بانوان قهرمان خشک نشده، نباید خودمان سدی بر راه این توقف ناپذیران بکشیم.

از طرفی شرایط به گونه‌ای بوده که تعداد اعزام مردان و پسران به مسابقات بین المللی چند برابر بانوان بوده پس حالا برای جبران کم لطفی‌های گذشته و به پاس زحمات این بانوان می‌توان چشم به روی یک اعزام مردانه بست یا حداقل شانسی به بانوان داد تا این مورد به رای گذاشته شود و آن‌ها نیز در تصمیم گیری نقشی داشته باشند.

بانوان فوتسالیست باز هم قربانی آقایان شدند

این روز‌ها پنهان کردن حقیقت از مردم به دلیل دسترسی به سایت‌های خبری کار سختی است پس آقایان تا مثل همیشه فرصت سوزی، استعداد سوزی و انگیزه کشی نکنید و به داد بانوان برسید و به دور از لجبازی و خودرایی تصمیمی منصفانه بگیرید.

وقتی قانون تا پانزده مرداد (۶ آگوست) برای معرفی تیم اعزامی به المپیک توسط مسئولان زمان تعیین کرده، عجیب است که چرا مسئولان معتقدند قبل از مسابقات قهرمانی بانوان آسیا فهرست بازیکنان را ارسال می‌کردند.

تیم ملی جوانان فوتسال کشورمان در بخش پسران زیر نظر صانعی تمرینات آماده سازی خود را پشت سر می‌گذارد و طبیعتا خود را محق حضور در المپیک آرژانتین می‌داند و از طرفی هم درخشش بانوان فوتسال ایرانی یکبار دیگر همه نگاه‌ها را معطوف به فوتسال بانوان کرده، اما در صورت اعزام تیم بانوان به این رویداد بزرگ، فوتسال و حتی ورزش در بخش رشته‌های تیمی بانوان می‌تواند راهگشای پیشرفت بیش از پیش بانوان در ورزش شود.

انتهای پیام /

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
پر بحث ترین مطالب

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011