امروز : جمعه 1397/12/03 - 2019 February 22
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 143386 زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1397 15:15:00

گرشاسبی: مسلمان گفت قراردادم را تمدید کنم که روی نیمکت بنشینم؟!/ برانکو می‌گفت وقتی حرف مترجمم را شنیدم آب از گلویم پایین نرفت

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: برانکو به ما اعلام کرده همه بازیکنان را می‌خواهد و ما هم وقتی به مسلمان گفتیم برای تمدید قرارداد بیاید گفت تمدید کنم که روی نیمکت بنشینم؟!
گرشاسبی: مسلمان گفت قراردادم را تمدید کنم که روی نیمکت بنشینم؟!/ برانکو می‌گفت وقتی حرف مترجمم را شنیدم آب از گلویم پایین نرفت

  به گزارش فوتبال آنلاینحمیدرضا گرشاسبی شب گذشته در یک برنامه رادیویی در رادیو ورزش صحبت‌هایی در مورد تمدید قرارداد برانکو و بازیکنان آزاد این تیم و همچنین مسائل پیرامون باشگاه پرسپولیس مطرح کرد که در زیر گزیده آن را می‌خوانید.

* زمانی که مسئول ورزش استان تهران بودم بدون اطلاع و به یک‌باره از من خواسته شد عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس شوم. خواهش کردم که این اتفاق رخ ندهد چرا که مسئول ورزشی استان تهران بودم و گفتم صلاح نیست به یک باشگاه تهرانی که رنگ خاصی دارد ورود کنم اما وزیر ورزش با حفظ سمت از من خواست که عضو هیئت مدیره پرسپولیس شوم.

* زمانی که به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس انتخاب شدم بیش از 180 پرونده نامشخص داشتیم که باید آنها را رسیدگی می‌کردیم. یکسری از این طلب‌ها برای 20 سال پیش بود. باشگاه درست یا غلط هر چه پرونده بود را تحویل AFC داده بود و اگر ما به آنها رسیدگی نمی‌کردیم گرفتار می‌شدیم. 32 میلیارد بدهی باشگاه را تا الان پرداخت کرده‌ایم که 20 میلیارد آن مربوط به بازیکنان و مربیان خارجی بوده و 12 میلیارد آن هم بدهی داخلی بود. با این حال هنوز 20 میلیارد دیگر بدهی داریم. وقتی آمدم قول دادم پرسپولیس را از وضعیت بحرانی مدیریت کنم و بعد بروم.

* تاکنون دو بار برای رسیدگی به پرونده به دادگاه CAS رفته‌ام چرا که من در پرسپولیس امانتدار مردم بودم. می‌توانستم در تعطیلات عید به همراه خانواده به گشت و گذار بپردازم اما راهی سوئیس شدم تا به پرونده باشگاه رسیدگی کنم. همین که ما تا الان یک مورد جریمه 600 هزار دلاری را به 250 هزار دلار کاهش دادیم کار با ارزشی است.

* همه هم و غم ما این بود که برانکو قراردادش را تمدید کند. اعتقاد من این است مربی‌ای که سه سال پرسپولیس را قهرمان  کرد باید قراردادش تمدید می‌شد. به این دلیل می‌گویم سه سال که سه فصل پیش داوران جام را از چنگ پرسپولیس در آوردند و 9 امتیاز در حق پرسپولیس اجحاف شد به همین دلیل آن فصل تیم را قهرمان می‌دانم. تیمی که سه فصل متوالی بهترین دروازه‌بان، بهترین دفاع، خط حمله و آقای گل داشته نشان می‌دهد که واقعا بهترین بوده است. برانکو باید چه کار می‌کرده که نکرده؟ در این شرایط باید قرارداد او تمدید می‌شد.

* برانکو فوتبال لیگ برتر ایران را روی زمین آورد. کارهای جدید و زیادی را انجام داد و بازیکنان خوبی را به فوتبال ایران معرفی کرد و بی‌انصافی است اگر زحمات او را نادیده بگیریم. 

* در حال حاضر فقط در یک مورد احساس خطر می‌کنم و آن این است که هواداران اعتماد خود را نسبت به تیم از دست بدهند. آنها باید بدانند تیمی که امسال قهرمان شد یک سال از جذب بازیکن محروم بوده و در واقع زحمات زیادی کشیده شد تا این اتفاق رخ داد و همین تیم قرار است فصل بعد وارد مسابقات شود به این خاطر از هواداران می‌خواهم به تیم اعتماد کنند.

* اخیرا نقدی می‌خواندم مبنی بر اینکه گرشاسبی پشت موفقیت‌های برانکو مخفی شده است. واقعا این تحلیل منصفانه نیست. اگر تیم موفق بوده به خاطر یکسری مسائل بیرونی هم است. وقتی پول بازیکنان به موقع پرداخت می‌شود، حقوق کادر فنی عقب نمی‌افتد، پروازهای تیم سرجایش است و همه مسائل بیرونی تا الان به خوبی مدیریت شده؛ یعنی اینکه همه کارها سرجایش است و باید منصف بود و این مسائل را دید. اگر ما نمی‌خواستیم حقوق بازیکنان را بدهیم مانند گذشته در تیم اعتصاب می‌شد. این انتقادات محلی از اعراب ندارد. کارشناسی که قلم می‌زند نباید ناعادلانه این کار را انجام دهد و این کارش یعنی بی‌اعتماد کردن هواداران به تیم. مگر می‌شود یک تیم بدون مدیریت خوب موفق باشد؟ اگر اینطور بود بازیکن و مربی تمرین می‌کردند و بازی می‌کردند و دیگر نیازی به مدیر عامل نبود.

* برانکو در مذاکراتش به ما می‌گفت پنجره نقل و انتقالات بسته است و اگر بازیکنان قرار شد تمدید نکنند شرایط سخت می‌شود. او اعتقاد داشت حیثیتش را از کنار جوی آب پیدا نکرده است.

*‌ ما با برانکو چند ماه قبل تفاهم کلی کردیم اما او اصرار داشت بندی در قراردادش باشد مبنی بر اینکه هر موقع صلاح دانست قراردادش را فسخ کرده و برود. به همین خاطر مذاکرات ما طولانی شد. در نهایت او را مجاب کردیم تا این بند را از قراردادش بردارد و قراردادش برای دو سال بعد تمدید شد.

* برانکو معتقد بود وقتی به پرسپولیس آمد جایگاه آن تیم در انتهای تیم بود اما الان و در این 3 سال در صدر جدول بوده است از این رو خواست 15 درصد قراردادش را افزایش دهیم که این اتفاق هم رخ داد. قرارداد او در دو فصل گذشته ثابت بود وحتی یک درصد هم اضافه نشد.

 

* در مورد مسئله محسن مسلمان من بیشتر از همه وقت گذاشتم و بارها با برانکو صحبت کرده‌ام. ایشان نظرش این بود که مسلمان طوری تمرین نمی‌کند که در ترکیب اصلی قرار بگیرد. به هر حال نظر سرمربی در این مورد شرط است. اینکه مسلمان می‌ماند یا نه تصمیمی است که در آینده مشخص خواهد شد. برانکو به ما اعلام کرده که همه بازیکنان را می‌خواهد و ما هم وقتی به مسلمان گفتیم برای تمدید قرارداد بیاید. گفت تمدید کنم که روی نیمکت بنشینم؟!

* خیلی بد است که هیچ آژانس هواپیمایی، هتل‌ها و خیلی از ارگان‌های دیگر حاضر به همکاری با ما نبودند چرا که باشگاه به همه اینها بدهکار بود. ما توانستیم این مشکلات را حل کنیم. من تا حالا در عمرم به دادگاه نرفته بودم اما به خاطر پرسپولیس بارها پایم  به دادگاه باز شد.

* خیلی از مدیران قبلی به خاطر کارهایی که در باشگاه پرسپولیس انجام دادند گرفتار شدند و به خاطر همین کارهایشان پایشان به دادگاه باز شده است. هدف آنها خدمت به باشگاه بود اما به خاطر بدهی‌های باشگاه خودشان را گرفتار کردند.

* در مورد پرونده طارمی همه تلاشمان را کرده‌ایم تا حدی که باشگاه ریزه‌اسپور خودش را از پرونده بیرون کشید و به دادگاه CAS نامه زد که باشگاه پرسپولیس در جدایی مهدی طارمی بی‌تقصیر بوده و خود بازیکن مقصر بود.

* برخی مصاحبه‌های تلویزیونی درمورد جدایی طارمی از ریزه اسپور برای باشگاه پرسپولیس در فیفا گران تمام شد. ما امیدواریم پنجره نقل و انتقالات باز شود اگر چه تا الان سابقه نداشته که این اتفاق برای تیمی رخ بدهد اما با تلاش‌هایی که انجام داده‌ایم امیدواریم این پنجره به روی پرسپولیس باز شود. در تاریخ 5 تا 10 خرداد دادگاه رای نهایی را صادر خواهد کرد.

* در مورد پرونده طارمی هیچ وقت نخواستم مدیران قبلی را مقصر جلوه دهم چرا که اعتقاد دارم علی اکبر طاهری زحمات زیادی برای پرسپولیس می‌کشید و من بودم و می‌دیدم. 

* برانکو انتظار نداشت مترجمش آن صحبت را در موردش مطرح کند چرا که آنها رفت و آمد خانوادگی داشتند. برانکو وقتی صحبت مترجمش را دید مثل لبو سرخ شد و به گفته خودش آب از گلویش پایین نمی‌رفت. نیک سیرت فعلا از سوی کمیته اخلاق یک ماه محروم شده است اما در مورد او برانکو وقتی به ایران آمد تصمیم نهایی‌ را خواهد گرفت.

*‌ بدهی‌های سنگین خارجی و داخلی زیادی داریم که نمی‌خواهم در مورد بدهی‌های داخلی صحبت کنم اما بودند طلبکاران خارجی که تخفیف بیشتری به ما در مقایسه با طلبکاران داخلی دادند. در حال حاضر بدهی 250 هزار دلاری ما به گولچ و 25 هزار دلار به مدیر برنامه‌های او سنگین‌ترین بدهی خارجی ما است.

*‌خیلی از طلبکاران داخلی به باشگاه آمدند و به جای 700 طلبشان، به طور مثال 150 میلیون گرفتند و می‌گفتند همین که درِ باشگاه را به روی ما باز کردید از شما ممنونیم.

* به دنبال این هستیم که در تست‌های مختلف بازیکنان مستعد را به خدمت بگیریم این کار را قبلا هم انجام دادیم. قرار بود در مسابقات لیگ 2 یا لیگ یک تیم دوم داشته باشیم و آن دسته از بازیکنان جذب شده در تست‌ها و همچنین بازیکنان نیمکت نشین خودمان را در آن تیم بازی دهیم که نشد اما این کار در دستور برنامه‌های ما قرار دارد. خودم مربی بودم و می‌دانم برای یک بازیکن یک مسابقه اندازه صد جلسه تمرین ارزش دارد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011