امروز : جمعه 1397/12/03 - 2019 February 22
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 143918 زمان انتشار: 19 تیر 1397 13:10:00

جام‌ جهانی روی مصرف برق ایران تاثیر گذاشت؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازی‌های مراحل حذفی جام‌ جهانی که در ساعات ۲۲:۳۰ برگزار می‌شوند، ممکن است بر اوج مصرف برق سال‌ جاری بیفزاید و به‌ طور خاص بحران را بغرنج‌تر کند.
 جام‌ جهانی روی مصرف برق ایران تاثیر گذاشت؟

به گزارش فوتبال آنلاین«یکی از نکات قابل توجه در سال‌جاری، بازی‌های جام جهانی است که از تاریخ ۲۴ خرداد ماه تا ۲۴ تیر ماه برگزار می‌شود. بازی‌های تیم ملی ایران در ساعات ۱۹:۳۰ ( ۲۵ خردادماه) و ۲۲:۳۰ (۳۰ خرداد و ۴ تیرماه) و همچنین زمان تمام بازی‌های مراحل حذفی نیز در ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۲:۳۰ برگزار شدند.

با توجه به ساعت و زمان‌بندی بازی‌های ایران، دو بازی آخر ایران که در ساعات ۲۲:۳۰ برگزار شد، حایز اهمیت بوده و قطعا بر افزایش توان مصرفی شب موثر بود.

همچنین بازی‌های مراحل حذفی که در ساعات ۲۲:۳۰ برگزار می‌شوند هم قابل توجه است. این موضوع ممکن است بر اوج مصرف برق سال جاری بیفزاید و به‌ طور خاص بحران را بغرنج‌تر کند.

اگر فرض کنیم، همزمانی استفاده از تلویزیون در ساعات پخش جام جهانی، به‌ ویژه مسابقات ایران، تا ۱۵ درصد افزایش یابد، می‌توان انتظار داشت حدود ۸۰۰ مگاوات به‌طور ویژه به مصرف برق در اوج بار افزوده شود. بر این اساس، محتمل است در برخی شب‌ها، زمان اوج بار شب و روز جابه‌جا شده و حداکثر تقاضای مصرفی به یکدیگر نزدیک شوند.»

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011