امروز : جمعه 1398/3/03 - 2019 May 24
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 146540 زمان انتشار: 07 اسفند 1397 15:32:00

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر، پشت سر شفر و برانکو

تاکنون هفت تیم از مجموع ۱۶ تیم لیگ برتری فوتبال ایران در فصل جاری با اعتصاب بازیکنانشان مواجه شده اند.
بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر، پشت سر شفر و برانکو

به گزارش فوتبال آنلاین با برگزاری بازی های هفته بیستم هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری، این مسابقات به یک سوم حساس و نفسگیر پایانی خود نزدیک می رسد  اما با وجود گذشت ۱۸ سال از روزی که با تلاش محسن صفایی فراهانی، رئیس اسبق فدراسیون، فوتبال باشگاهی در ایران با پدیده ای به نام لیگ برتر مواجه شد، باید اذعان داشت باتوجه به مشکلات مالی بسیاری از تیم ها همچنان پرچم رفتار آماتورگونه ای به نام اعتصاب و تشکیل نشدن تمرین‌ها بالا است.

درآمدزایی در این فوتبال محل خاصی از اعراب ندارد و عایدی تیم ها از طریق روش های متداول در فوتبال حرفه ای مانند بلیت فروشی، تبلیغات محیطی، فروش پیراهن ستارگان خود و سایر راه های کسب منابع مالی چیزی نزدیک‌ به صفر است و با توجه به بحران های اقتصادی موجود هر روز باید شاهد اعتصاب یکی از تیم های لیگ برتر باشیم.

 

در همین فصل جاری رقابت های لیگ بازیکنان هفت تیم به دلیل دریافت نکردن دستمزدشان قید حضور در تمرین را زده اند.

پرسپولیس، استقلال تهران، سایپا، پدیده، پارس جنوبی جم، سپیدرود و نفت مسجد سلیمان برای اینکه اعتراض خود را به مدیران این باشگاه ها نشان بدهند در تمرینات تیمشان شرکت نکرده اند.

سرخابی های پایتخت در فصل جاری اعتصاب کرده اند. نخستین اعتصاب بازیکنان پرسپولیس پنح آذر بود و البته چند روز پس از انتخاب ایرج عرب به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس در تاریخ ۲۶ آذر بازیکنان این تیم به دلیل اینکه میزان دریافتی شان به سطح مدنظر نرسیده بود در تمرین شرکت نکردند اما با درخواست عرب و برانکو این اعتصاب تنها یک روز دوام یافت.

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر در صف اعتصابیون پشت سر شفر و برانکو

شاگردان وینفرد شفر هم در تعطیلات بین ۲ نیم فصل لیگ سه روز اعتصاب کردند اما در نهایت به تمرینات بازگشتند. جالب اینجاست برخی از بازیکنان استقلال مانند پژمان منتظری و روزبه چشمی ۱۰ روز پیش هم با دست آویز قراردادن کیفیت پایین زمین‌تمرین، کمبود امکانات و دریافتی های پایین خود در جریان تمرین اظهارات تندی را علیه مدیران باشگاه مطرح کردند که این موضوع با تدابیری که امیرحسین فتحی در نظر گرفت پیش از اینکه بار دیگر منجر به اعتصاب آبی ها شود رفع شد.

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر در صف اعتصابیون پشت سر شفر و برانکو

پدیده در نیم فصل نخست با وجود اینکه بهترین روزهای تاریخ حضورش در لیگ برتر را از لحاط نتیجه گیری سپری می کرد اما از لحاظ مالی روزگار سیاهی داشت و همین امر بارها سبب اعتصاب بازیکنان تیم مشهدی و یکی ۲ بار هم استعفای یحیی گل محمدی از سرمربیگری شد که در نهایت با روی کار آمدن شرکت شهر خودرو به عنوان مالک باشگاه روزهای سفید سرخ پوشان دیار خراسان هم از راه رسید و این تیم در حال حاضر بدون دغدغه مسیر رو به رشد خود را در لیگ هجدهم طی می کند.

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر در صف اعتصابیون پشت سر شفر و برانکو

تمام دلخوشی مردم مظلوم منطقه نفت خیز جم این روزها به تیم پارس جنوبی معطوف شده است اما مشکلات مالی و ممنوعیت حمایت از تیم های حرفه ای ورزشی از سوی وزارت نفت دمار از روزگار مهدی تارتار و شاگردانش درآورده و آنها بارها در تمرین شرکت نکرده اند که البته هر آن احتمال دارد اعتصاب جمی ها بار دیگر تکرار شود. در چنین شرایطی مهدی تارتار هم چند باری عطای ادامه فعالیت روی نیمکت پارس را به لقایش بخشیده اما با اصرار مدیریت و بازیکنان تیم از این موضع خود کوتاه آمده و البته با خودش عهد کرده است تا پایان فصل درباره مشکلات مالی حرف نزند.

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر در صف اعتصابیون پشت سر شفر و برانکو

نفت مسجد سلیمان دیگر تیم جنوبی و بی پول لیگ هجدهم است. بازیکنان تیم شهر اولین ها هم بارها در فصل جاری تمرینات تیمشان را تحریم کرده اند. عبدالله ویسی وقتی چنین شرایطی را در تیم نفت دید با وجود تمام زحماتی که برای رفع مشکلات انجام داد، در نهایت با تحویل استعفایش به مدیران باشگاه، خود را از این وضعیت خلاص کرد اما علیرضا مرزبان که مدعی شده است ۲ عابر بانکش را برای گذران زندگی برخی بازیکنان مسجد سلیمان در اختیار آنها قرار داده و اعلام کرده مسئولان این شهر با پول مردم در تهران برج می سازند، همچنان با بحران های مالی نفت مسجد سلیمان دست و پنجه نرم می کند.

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر در صف اعتصابیون پشت سر شفر و برانکو

شاید اعتصاب بازیکنان سایپا یکی از اتفاق های جالب لیگ هجدهم باشد. باشگاهی که در تمام این سال ها به یکی از باشگاه های منظم در زمینه مسائل مالی معروف بوده اما در نهایت مشکلات این باشگاه در فصل اخیر سبب شد پشت پرده های جدیدی از وضعیت نارنجی پوشان پایتخت هم مشخص شود. بحران های مالی سایپا در نهایت منجر به استعفاء رضا درویش از مدیریت این باشگاه شد تا شاید اندیشه های مصطفی مدبر که سابقه مدیریت در شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی را دارد برای ترمیم بحران های سایپا به کار گرفته شود. البته وضعیت در باشگاه صنعتی پایتخت به حدی آشفته است که علی دایی اعتقاد دارد بسیاری از کارمندان این باشگاه مازاد هستند و در سوی مقابل همین کارمندان از شهریار فوتبال ایران به عنوان نیرویی اضافی نام می برند.

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر در صف اعتصابیون پشت سر شفر و برانکو

در نهایت باید از سپیدرود رشت به عنوان آخرین تیم اعتصاب کننده لیگ در فصل جاری نام برد. سپیدرود پیش از انتخاب علی کریمی به عنوان سرمربی و مالک این باشگاه دورانی بحرانی را در زمان مالکیت مهاجری و سرمربیگری خداداد عزیزی طی می کرد و بازیکنان این تیم بارها طعم اعتصاب را تجربه کردند اما حضور جادوگر تا حدی آرامش را به جمع رشتی ها بازگرداند. هرچند در نهایت حمایت نشدن کریمی از سوی مسئولان استان گیلان و شهر رشت سبب شد او پس از بازی با پدیده شهر خودرو از ادامه مالکیت استعفاء بدهد و حتی در تمرینات هم شرکت نکند. بازیکنان سپیدرود هم به تبعیت از سرمربی خود این‌روزها بار دیگر اعتصاب کرده اند.

بازار داغ اعتصاب در لیگ برتر فوتبال/ شهریار و جادوگر در صف اعتصابیون پشت سر شفر و برانکو

با این وضعیت باید دید در روزهای آتی آیا تیم دیگری هم با اعتصاب مواجه خواهد شد یا خیر چراکه تیم هایی مانند استقلال خوزستان، پیکان، صنعت نفت آبادانبازار و نساجی هم مشکلات مالی زیادی دارند و احتمال دارد آنها هم به جمع اعتصاب کنندگان اضافه شوند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: ,
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار
پر بحث ترین مطالب

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011