امروز : دوشنبه 1397/2/03 - 2018 April 23
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 27432 زمان انتشار: 14 اسفند 1391 14:59:00
اخبارليگ قهرمانان

رئال مادرید – منچستر یونایتد؛ تاریخ پر تلاطم غول‌ها

اخبارليگ قهرمانان : فوتبال آنلاين : تاريخچه بازي ميان رئال مادريد و منچستر يونايتد منتظر نوشته شدن برگي جديد است که به دست کريس رونالدو و رابين فن پرسي نوشته خواهد شد
رئال مادرید – منچستر یونایتد؛ تاریخ پر تلاطم غول‌ها

به گزارش فوتبال آنلاين آلفردو دي استفانو ، ريموند كوبا ، بيل فولكس ، فرناندو رودنرو ، هنينگ برگ ،‌ديويد بكهام و رونالدو برزيلي كساني هستند كه از سال 1957 تا امروز تاريخ سازان نبرد بين دو تيم منچستر يونايتد و رئال مادريد بوده اند.

فردا در رويارويي دوباره ي اين دو تيم نگاه ها به كريس رونالدو خواهد بود تا به تاريخچه ي اين بازي برگي بيافزايد.

بازي ميان اين دو تيم بلاشك در سرتاسر جهان جذاب خواهد بود. اين دو باشگاه از زمره ي باشگاه هايي در جهان هستند كه هر كدام تاريخچه ي بزرگ و خاص خود را دارند.

نكته ي جالب درباره بازي اين دو تيم اين است كه آن ها در طول 100 سال اخير تنها 4 بار با يكديگر در چهارچوب بازي هاي رفت و برگشت رقابت كرده اند.

1- نيمه نهايي كاپ اروپا در سال 1957 كه رئال مادريد موفق شد با نتيجه ي 5 بر 3 منچستر يونايتد را شكست دهد.

2- سال 1968 دوباره در نيمه نهايي كاپ اروپا كه اين بار منچستر يونايتد با گرفتن نتيجه ي 4 بر 3 انتقام گرفت.

3- سال 2000 و در مرحله ي يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا كه سفيدپوشان 3 بر 2 پيروز ميدان شدند.

4- مرحله ي يك شانزدهم نهايي ليگ قهرمانان اروپا در سال 2003 كه ل,س بلانوكوس موفق شدند با نتيجه ي جالب 6 بر 5 منچستر يونايتد را پشت سر بگذارند.

در مجموع 31 گل بين اين دو تيم رد و بدل شده است كه رونالدوي برزيلي در زدن 3 تاي آن سهيم است.

اين بازيكن در رويارويي اين دو تيم 23 آوريل 2003 در ورزشگاه اولدترافورد بعد از رد شدن از ريوفرديناند كه در آن زمان يك مدافع 30 ميليون يورويي بود اولين گل را وارد دروازه منچستر كرد.بعد از گذشت چند دقيقه او پاسي كه از روبرتو كارلوس دريافت كرد را به هدر نداد و از فاصله ي 23 متري توپ را به تور دروازه فابين بارتز چسباند.تيم رئال ماديد در آن بازي به گفته ي بسياري از كارشناسان بدون داشتن يك خط دفاع حتي معمولي حضور پيدا كرد اما خط حمله اي در اختيار تيم بود كه مقاومت مقابلش بي معني به نظر مي رسيد.

يكي ديگر از صحنه هاي به ياد ماندني نبرد بين دو تيم پاس فوق العاده اي بود كه بود كه دي استفانو به كوپا داد تا اين بازيكن با ضربه اي زيبا دروازه ي حريف را باز كند.گفتني است كه اين بازي 11 آوريل سال 1957 برگزار شد.

در 15 ماه مي سال 1968 در مرحله ي نيمه نهايي مسابقات كاپ اروپا اين دو تيم در ورزشگاه برنابئو به مصاف هم رفتند. در آن بازي مت باسبي با شعار ما يونايتد هستيم و بايد برنده شويم بازي را آغاز كرده بود و همين طور هم شد . در دقايق پاياني ديويد سادلر از ميانه ي زمين پاسي زيبا به فولكس داد و او توپ را وارد دروازه كرد تا نتيجه 4 بر 3 به سود منچستر يونايتد تغيير كند.

از زماني كه سر بابي چارلتون در سال 1957 دي استفانو را يك بازيكن فوق العاده خواند اين دو تيم در بيرون از زمين با يكديگر رابطه ي خوبي دارند.

اين ارتباط زماني كه رئال مادريد حمايت خود را از منچستر يونايتد درباره ي فاجعه ي مونيخ اعلام كرد بهتر نيز شد.

زماني كه در سال 1968 منچستر يونايتد به مادريد آمد تا مقابل اين تيم قرار بگيرد رئيس باشگاه رئال مادريد  سنتياگو برنائبو به تمام هواداران گفت : به خوبي و گرمي از منچستر يونايتد استقبال كنيد زيرا ما براي آن ها احترام زيادي قائليم . حتي اگر بازي را بازنده شويم مي دانيم كه به بزرگترين باشگاه جهان باخته ايم.

در سال 2003 نيز بعد از بازي وينست دل بوسكه در هنگام خروج دستش را به دور گردن فرگوسن انداخت و هر دو به حالتي دوستانه از تونل به رختكن هايشان رفتند.

گفتني است كه در سال 1957 دو تيم در حين بازي رابطه ي خيلي دوستانه اي نداشتند. در حين بازي مانوئل تورس مصدوم شد و بازيكنان منچستر يونايتد سعي كردند تا او را به بيرون از زمين حمل كنند بنابراين بازي را رها كردند اما در كمال تعجب بازيكنان رئال مادريد مانوئل تورس مصدوم را با زور دوباره به زمين بازگرداندند و اين اتفاق باعث شد تا تيتر اكثر روزنامه ها اين گونه نوشته شود : خراب شدن بازي به اين زيبايي به خاطر اين گونه مسائل باعث خجالت است.

حال بعد از گذشت حدود 56 سال با نگاهي به گذشته متوجه شديم نبرد بين اين دو تيم نبردي زيبا و در عين حال خشن است.

 

OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
دسترسی سریع
آخرین اخبار

Valid XHTML 1.0 Transitional

كليه حقوق برای فوتبال آنلاين محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.

طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت. Copyright © 2011